Çalışma Saatleri

Pzt - Paz, 08:30 - 23:00

E-Mail

info@ankarasondajkuyusutemizleme.com

Su Kuyusu Açma

Su Kuyusu Açma

Ankara Sondaj Kuyusu Temizleme

Su Kuyusu Açma:

Çevresel koşullar, iklim şartları, hızlı nüfus artışı vs. gibi sebep veya sebeplerden dolayı su ihtiyacını karşılanamadığı zaman bölgenin durumunda göz önüne alınarak öncesinde gerekli etüt çalışması yapıldıktan sonra uygun görülen arazi veya alana su kuyusu açılabilir.

Su kuyusu açmadan önce yapılması gereken bazı aşamalar vardır. Bu aşamalar sırayla şu şekildedir.

  1. Su kuyusunun açılması için arazinin veya zeminin uygun olup olmadığının tespiti
  2. Birinci aşamadan sonra yapılacak çalışmayı yasallaştırmak.
  3. İkinci aşamadan sonra kullanılacak teknik ekipmanlar ve bu konuda tecrübeli bir kadronun olması.

Yukarıda sıralanan aşamalardan birinin veya birkaçının eksikliği yapılan işin harcanan emeğin ve zamanın uzamasına neden olmaktadır.

Su kuyusu açmak için öncelikle açılmasını istenilen yerin, arazinin veya zeminin bulunduğu toprağın yapısı, lokasyonu, toprağın uygunluğu ve su kaynağının tespit edilmesi çalışmaların yapılmasında önemli bir yer almaktadır. Bu çalışmalar toprağın yapısı hangi katmanlardan oluştuğu tespit edilmelidir. Sert kayalık alanda yapılacak su kuyusu açma işlemiyle yumuşak zeminde yapılacak su kuyusu açma çalışmaları ve teknikleri birbirinden farklıdır.

Su kuyusunun açılması istenilen yerdeki arazinin veya zeminin uygun olması halinde yapılması gereken işlemlerin veya çalışmaların yasal olması için yapılacak başvuruların ve evrakların gerekli yerlere teslim edilip onayın alınmasıdır. Eğer onaylanmayan bir su kuyusu açıldıysa tespit edildiğinde gerekli yasal işlemler yapılıp ceza kesilir.

Eğer tüm bu işlemler yapıldıysa sırada kuyuyu açmak için gerekli malzemelerin tespitidir. Sondaj borularından tutun ki kılıf borularına, pompadan tutun ki kullanılacak boruların çapına kadar her detayın düşünüldüğü titiz çalışmanın yapılması gerekmektedir.

Ankara Su Kuyusu Açma - Su Kuyusu Açma
Ankara Su Kuyusu Açma - Su Kuyusu Açma

Merhaba, Ankara Su Kuyusu Açma

Ankara Su Kuyusu Açma

Hasan Korkmaz Telefon:

+90 552 482 6262

Ankara Su Kuyusu Açma - Su Kuyusu Açma

Ankara Sondaj Kuyusu Temizleme - Ankara Su Kuyusu Açma

Lütfen Bizimle İletişime Geçmekten Çekinmeyiniz.

WhatsApp - Ankara Sondaj Kuyusu Temizleme